اخبار

1396/05/20
نوع خاصی از بازی کردن بازی‌های ویدئویی، نه تنها تاثیر منفی بر سلامت افراد ندارد، بلکه برای درمان افسردگی و اضطراب نیز مفید است.


بازی کامپیوتری یا به بیان بهتر بازی ویدئویی که با کامپیوتر یا دستگاه‌های کنسول متصل به تلویزیون بازی می‌شود، همیشه مورد انتقاد والدین و برخی کارشناسان بوده است. باور عمومی بر این است که این نوع بازی‌ها بر تمرکز حواس افراد تاثیر می‌گذارد، چشمان آنها را ضعیف می‌کند و حتی آنها را منزوی و گوشه‌گیر می‌کند. تاثیر منفی یا مثبت بازی‌های ویدئویی بر سلامت افراد، همیشه مورد بحث بوده است. در این مطلب با نکاتی در خدمت شما هستیم که نشان می‌دهد نوع خاصی از بازی کردن بازی‌های ویدئویی، نه تنها تاثیر منفی بر سلامت افراد ندارد، بلکه برای درمان افسردگی و اضطراب نیز مفید است.

اگر به دنبال یک تفریح واقعی هیجان‌انگیز هستید، حتما بخش تفریحی و ورزشی وبسایت تخفیفان را مشاهده کنید.

  • بازی‌های سبک و ساده مفید هستند. بازی‌هایی مانند پرندگان خشمگین که نیاز به تمرکز زیادی ندارند و روند ساده‌ای دارند، نسبت به بازی‌های اکشن و نقش‌آفرینی، تاثیر مثبت بیشتری روی بهبود وضعیت سلامت افراد دارند.
  • بازی کردن به ما انگیزه می‌دهد. پیروز شدن در مسیر داستانی یک بازی، به دست آوردن امتیاز و تمام کردن یک بازی جذاب، انرژی و انگیزه‌ی مناسبی به یک فرد افسرده القا می‌کند.
  • در حال حاضر، بازی‌هایی برای درمان افسردگی طراحی شده‌اند. یک بازی نفش‌آفرینی به نام Sparx به تازگی منتشر شده که در آن کاربر نقش فردی را ایفا می‌کند که باید با مشکلات روزمره دست و پنجه نرم کند و با آنها به نوعی کنار بیاید. تحقیقات نشان می‌دهد افراد بعد از انجام این بازی، کاهش انرژی منفی ذهنی را گزارش می‌دهند.

نکته‌ی مهم و قابل تامل این است که افراط در بازی کردن نیز مانند افراط در هر کار دیگر می‌تواند برای سلامتی مضر باشد. در ضمن بازی‌های اکشن با خشونت بالا نیز تاثیری منفی بر روی ذهن افراد و زندگی اجتماعی دارد. انتخاب بازی مناسب با سن کاربر و نیز کنترل تعادل زمان بازی کردن، نکات مهمی است که والدین باید در مورد بازی کردن فرزندانشان به آن توجه کنند.


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !