اخبار

1396/05/20
اصفهان – ایرنا – رییس کمیته ورزش ها و بازی های الکترونیک کشور گفت: بازی های رایانه ای بعنوان یکی از ورزش های المپیک رسمیت یافت و این رخداد نیازمند همت مسئولان برای حضور جدی در این مسابقات است.


شورای المپیک آسیا بعنوان برترین نهاد تصمیم گیری در حوزه ورزش آسیا و دومین نهاد در سطح جهان، اسفندماه سال 95 ورزش های الکترونیک را جزو ورزش های رسمی المپیک قرار داد.
در دنیا بیش از200 رشته ورزشی وجود دارد که همه تقاضا دارند رشته آنها بعنوان یک رشته رسمی المپیکی شناخته شود و از این بین ورزش های الکترونیکی بعنوان یک رشته مجزا دیده شد.
رییس کمیته ورزش ها و بازی های الکترونیک کشور افزود: پیش از این، بازی های رایانه ای و الکترونیکی با نگاه بدبینانه همراه بود و بسیاری با نگاه نقادانه، آن را عامل رخوت و سستی مطرح می کردند.
وی ادامه داد: انتخاب این رشته بعنوان یکی از رشته های رسمی المپیک پاسخی به این نگاههای نقادانه است.
یعقوبی اظهار کرد: ورزش ها و بازی های رایانه ای دومین صنعت پول ساز دنیاست.
وی با بیان اینکه امروز نگاه ویژه ای به این صنعت و ورزش در جهان وجود دارد، افزود: امروز باید نسبت به گذشته دوچندان فعالیت کرد زیرا در گذشته این نکته وجود داشت که ورزش ها و بازی های الکترونیک دیده نمی شود.
رییس کمیته ورزش ها و بازی های الکترونیک کشور گفت: البته جوانان ایران در این رشته در سال های گذشته نیز در رقابت های بین المللی خوش درخشیدند.
وی خاطرنشان کرد: مسابقات انتخابی برای شرکت در مسابقات المپیک که اواخر شهریور به میزبانی ترکمنستان برگزار می شود، از یک ماه دیگر آغاز می شود.
یعقوبی یادآور شد: حضور در این دوره از مسابقات بصورت نمایشی است زیرا مسابقات هر رشته ای که جواز المپیک را دریافت کند در اولین دوره، بصورت نمایشی خواهد بود.
وی تصریح کرد: البته در دوره بعدی که در سال 2022 در چین برگزار می شود، مسابقات بصورت حرفه ای و اصلی است.
رییس کمیته ورزش ها و بازی های الکترونیک ادامه داد: البته دو رشته بازی های رادیو الکترونیک و رباتیک از نظر شورای المپیک جزء ورزش های الکترونیکی محسوب نمی شود ولی در ایران جزو ورزش های الکترونیکی بشمار می رود و مسابقات ملی دارد.
وی با اشاره به پیشگامی اصفهان در عرصه های مختلف، گفت: توجه شهرداری اصفهان به مقوله بازی های الکترونیک و حمایت از این رشته، برگزاری جشنواره بازی های الکترونیک و نمایشگاه باور3، نشان از دقت و هوشیاری مسوولان شهری اصفهان است.
بازی های کنسول، بازی‌های رایانه‌ای، بازی های رادیو الکترونیک و بازی‌های رباتیک، چهار زیر مجموعه کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیکی است.

منبع خبرگزاری ایرنا

نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !